‫ چالش های خطرناک به ظاهر جذاب :چالش فراگیر رقص kiki

در پی چالش هایی که در سالهای گذشته شاهد آن بودیم این بار چالش خطرناک رقص kiki که به سرعت در همه کشورهای جهان و ایران و در بین همه سنین علی الخصوص نوجوانان در حال فراگیر شدن است .

این شیوه جدید رقصیدن در صفحات داخلی اینستاگرام کل جهان در حال گسترش است و هر روزه ویدئو هایی با این مضمون در حال انتشار است.این چالش به این صورت است که شخصی که می خواهد در این چالش شرکت کند، از ماشین پیاده می شود و در حالی که ماشین در حال حرکت است در کنار ماشین با حرکتی شبیه به رقص شروع به قدم زدن می کند و در حال قدم زدن شخص از ماشین آهنگ in my feelingپخش می شود.

ترانه In My Feeling را شخصی به نام دریک که یک خواننده، رپر و بازیگر کانادایی است اجرا کرده است. نخستین کسی که این چالش را انجام داد «شیگی» مجری برنامه The Shiggy Show بود، او فیلمی از خودش را در ماه جولای منتشر کرد که در حال رقصیدن با این ترانه بود.

به دلیل بداهه بودن حرکاتش این فیلم به سرعت منتشر شد و تعداد بازدید کنندگان آن در اینترنت و فضای مجازی به شش میلیون نفر رسید و پس از آن بیش از ۱۵۰ هزار نفر در کمتر از یک هفته در چالش رقص کیکی شرکت کردند.

کاربران فضای مجازی برای شرکت در این چالش فیلم هایی را از خود منتشر می کردند، در این فیلم ها کاربران با پخش آهنگ و ترانه یاد شده از ماشین خود پیاده می شدند و قوانین راهنمایی و رانندگی را زیر پا می گذاشتند و در حالیکه می رقصیدند در این چالش شرکت می کردند.در این چالش اتفاقات خطرناکی نیز رخ داده که حتی منجر به از دست دادن افراد و آسیب های زیادی در سطح جهان شده است. این چالش در بین نوجوانان به سرعت در حال فراگیر شدن است .نوجوانان با ایده گرفتن از ستاره ها و سلبریتی هایی که در این چالش شرکت کرده اند، ضمن شرکت در این چالش فیلم های خود را به سرعت در فضای مجازی منتشر می کنند .

پلیس در سراسر جهان در پی حوادثی که این چالش در پی داشته هشدارهای جدی داده است .از جمله در هند، اسپانیا، ایالات متحده، مالزی و امارات متحده عربی، به مردم هشدار داده اند افرادی که تلاش می کنند در چالش خطرناک رقص kiki شرکت کنند مجرم شناخته می شوند.

پلیس بمبئی در توییتر نوشت که این رقص می تواند زندگی خود و دیگران را در معرض خطر قرار دهد، و به مردم هشدار جدی می دهد که در این چالش شرکت نکنند .

پلیس در اسپانیا به رانندگان در برابر رقص ها هشدار داده و عنوان کرده :برای افرادی که در این چالش شرکت کنند جریمه و مجازات تعیین کرده است .پلیس فلوریدا هشدار داده است که در صورتی که کسی در این چالش شرکت کند به 1000دلار جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

در کشورهای عربی شرکت سلبریتی ها در این چالش جنجال هایی در پی داشته است .در مصر افرادی که در این چالش شرکت کنند و باعث ایجاد ترافیک در خیابان شوند به یک سال زندان محکوم می شوند .دادگاهی در ابوظبی حکم دستگیری سه شخص که با شرکت در این چالش باعث به خطر افتادن جان خود و دیگران شدند را صادر کرده است. ....

شبکه های اجتماعی به بخش انکارناپذیری از زندگی نوجوانان و جوانان تبدیل شده است؛والدین، مسئولان و نهادهای آموزشی - تربیتی وظیفه دارند در این شرایط، کاربردها و تأثیرات مثبت و منفی استفاده از شبکه های اجتماعی - به ویژه تأثیر منفی بر سلامت روح و روان را برای نوجوانان و جوانان تشریح کنند.

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2018/07/31/arrests-fines-and-injuries-the-in-my-feelings-challenge-has-gone-global-with-dangerous-results/?noredirect=on&utm_term=.f8ec4ba1c70a

https://www.theguardian.com/music/2018/jul/30/kiki-keke-challenge-drake-police-warn-dangerous-viral-dance


نظرات

elahe
17 شهریور 1397
: 1: : 1:
shima
30 مهر 1397
ماهم انجام دادیم
shima
30 مهر 1397
:grimacing:
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

تاریخ ایجاد: 17 شهریور 1397

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 4