‫ اخبار

ترول های اینترنتی در نیمه پنهان شبکه های اجتماعی

اوباش اینترنتی یا ترول (Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می‌شود که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین‌آمیز هستند.

ترول اینترنتی عضوی از یک گروه اجتماعی آنلاین است که با ارسال نظر، عکس، فیلم، گیف، یا هر محتوای آنلاین دیگر می کوشدفضا را به هم بریزد، حمله کند، مزاحمت ایجاد کند یا به‌طور کلی در گروه دردسر ایجاد کند.... بیشتر

2 آبان 1397 رتبه : 5 نظرات : 2
سندروم اردک چیست؟

سندروم اردک چیست ؟

این اصطلاح توسط پژوهشگران دانشگاه استنفورد بعد از بررسی پست های مجازی چند دانشجو که خودکشی کرده بودند ابداع شد.... بیشتر

1 مهر 1397 نظرات : 4
مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران

در پی چالش هایی که در سالهای گذشته شاهد آن بودیم این بار چالش خطرناک رقص kiki که به سرعت در همه کشورهای جهان و ایران و در بین همه سنین علی الخصوص نوجوانان در حال فراگیر شدن است .... بیشتر

17 شهریور 1397 رتبه : 5 نظرات : 3 برچسب‌ها: خطرناک, چالش, رقص, شبکه های اجتماعی, ماشین, kiki
آزار و خشونت سایبری یا (Cyberbullying) چیست؟

#‫آزار و #‫خشونت سایبری یا #‫قلدری(زورگیری) سایبری که به طور فزآینده ای در بین #‫نوجوانان در حال رشد است، به عنوان شکنجه، تهدید، آزار و اذیت و شرمسار کردن یک کودک یا نوجوان توسط کودک ،نوجوان یا افراد دیگر با استفاده از اینترنت و دیگر فناوری‌های ارتباطی مانند تلفن‌های همراه شناخته می شود. پیامدهای روانی و عاطفی ناشی از زورگیری و #‫مزاحمت-سایبری تا حدود زیادی مشابه نمونه‌های زورگیری و قلدری در زندگی واقعی هستند.

... بیشتر

به فرزندانتان هدایایی ندهید که امکان جاسوسی از آن‌ها را دارد

هنگام اعیاد و مناسبت‌ها، پدرها و مادرها تمایل دارند به‌نوعی سلیقه خود را به آورندگان هدایای احتمالی برای فرزاندانشان، تفهیم کنند. مواردی مانند: «بیش از این مقدار هزینه نکنید» یا «تفنگ نگیرید» یا اگر با آن‌ها خیلی راحت هستیم، «لطفا فقط پول نقد بدهید».

... بیشتر

بازی مومو (Momo)

#‫چالش خودکشی در #‫واتس‌اپ و فیسبوک
بازی #‫مومو یک چالش آنلاین در پیام‌رسان‌هاست که پس از مشخص شدن ارتباط آن با خودکشی یک بچه ۱۲ ساله سر و صداهایی زیادی به پا کرده است. چالش #‫خودکشی مومو از فیسبوک آغاز شده است و پس از آن به واتس‌اپ و یوتیوب نیز راه پیدا کرده است.

... بیشتر

22 مرداد 1397 رتبه : 5 نظرات : 1 برچسب‌ها: چالش, فیس بوک, بازی, خودکشی, فیسبوک, واتس اپ, مومو
دریافت مجوز نهایی طرح کوا

کارگاه آموزشی طرح #‫کوا با حضور معاون پرورشی اداره کل #‫آموزش و #‫پرورش و چند تن از کارشناسان پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کشور برگزار گردید. این کارگاه در دبستان پسرانه معلم برگزار که منتج به دریافت مجوز نهایی از آموزش و پرورش و معرفی مدارس از طرف آموزش و پرورش برای اجرای کارگاه ها در روز های آتی شد.

در روز نخست هفته سوم (95/11/9) کارگاه آموزشی طرح کوا با حضور معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش و چند تن از کارشناسان پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کشور برگزار گردید. این کارگاه در دبستان پسرانه معلم واقع در منطقه 7 آموزش و پرورش برگزار که منتج به دریافت مجوز نهایی از آموزش و پرورش و معرفی مدارس از طرف آموزش و پرورش برای اجرای کارگاه ها در روز های آتی شد.

20 اسفند 1396 برچسب‌ها: کوا, مجوز
آغاز پروژه کوا

در راستای نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح کودکان و نوجوانان از فضای مجازی و ابزارهای نوین، سازمان فناوری اطلاعات ایران و وزارت آموزش و پرورش با همکاری پلیس فتا در فرهنگ سازی و آموزش به مقاطع مختلف دانش آموزی سهیم بوده و در برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف ارتقاء دانش و سواد دیجیتال همت نموده اند که در گام نخست آموزش دانش آموزان دختر و پسر ابتدایی انجام خواهد پذیرفت.

20 اسفند 1396 برچسب‌ها: فتا, کوا, پروژه