اطلاعات گروه

عنوان گروه: مشاوره و هم اندیشی با مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند

عنوان گروه: مشاوره و هم اندیشی با مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند

این گروه در جهت تعامل  با متخصصان و مشاوران حوزه امنیت فضای مجازی و تبادل اطلاعات و پرسش و پاسخ والدین و مربیان و علاقمندان به  حوزه (( امنیت کودک در فضای مجازی ))تشکیل گردیده است.

فایل‌ها

کاربران

مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
مرکز تخصصی آپا دانشگاه جهرم مشاوران
مرکز تخصصی آپا دانشگاه سیستان و بلوچستان مشاوران
سجادی راهبران
لیدا افشار راهبران
r.sheikh
علیمردانی راهبران
طهماسبی راهبران
Admin راهبران

تازه‌ها

 • غالب احمد
  غالب احمد عضو این گروه شد
  24 بهمن 1397
  0 0
 • Fariba
  Fariba عضو این گروه شد
 • عباس زاده
  سلام .صبح دوستان بخیر.مطالب خیلی خوبی در قسمت بلاگ گذاشتین آپا دانشگاه بیرجند.ممنونم .به نظر من والدینی که داخل گروه هستن اگه فرزند نوجوانی دارن این مطالب براشون بگین و با این سایت آشنا کنید..معمولا بچه ها در دوره نوجوانی دچار غرور میشن و زیاد حرف والدین گوش نمیدن (والدینی که فرزند نوجوان دارن حتما این جمله از فرزندانشون زیاد شنیدن که شما منو درک نمی کنی......یا من خودم می دونم دارم چکار می کنم .......).وقتی درباره این سایت باهاشون صحبت کنید و مطالب براشون بگین به استناد به این سایت .خواه نا خواه متمایل میشن به دانستن مطالب در این زمینه .و حتی اگه در فضای مجازی هستن حداقل کمی واقع بینانه تر و محتاط تر از اینترنت استفاده می کنن.اینجا دیگه بحث پدر و فرزندی و مادر فرزندی نیست .اینجا حرفهای متخصصین این حوزه هست .
  من این روش برای فرزند خودم استفاده کردم و نتیجه گرفتم .خواستم تجربه ای که در این زمینه داشتم با شما به اشتراک بزارم.ممنون
  سلام .صبح دوستان بخیر.مطالب خیلی خوبی در قسمت بلاگ گذاشتین آپا دانشگاه بیرجند.ممنونم .به نظر من والدینی که داخل گروه هستن اگه فرزند نوجوانی دارن این مطالب براشون بگین و با این سایت آشنا کنید..معمولا بچه ها در دوره نوجوانی دچار غرور میشن و زیاد حرف والدین گوش نمیدن (والدینی که فرزند نوجوان دارن حتما ... نمایش بیشتر
  6 آذر 1397
  2 8
  8 کاربر پسندیدند
  نسرین نوروزی
  6 آذر 1397
  منم با صحبت شما موافقم .واقعا مطالب مفید و کاربردی هستن و ما به عنوان والدین میتونیم به اون درک و آگاهی برسیم که با استناد به این مطالب فرزندانمون راهنمایی کنیم .
  مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
  6 آذر 1397
  سپاس از توجه و پیگیری شما
  شما برای نظر دادن باید وارد شوید
 • مهدیه خراشادیزاده
  مهدیه خراشادیزاده عضو این گروه شد
  28 آبان 1397
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
  متاسفانه صحبت در زمینه سواد رسانه ای از سمت کسانی است که مدام از اینترنت، شبکه های اجتماعی، تلویزیون، بازی های کامپیوتری و... بد می گویند و بدون تمرکز بر روش های مثبت استفاده از رسانه ها، به طور پیوسته درباره تاثیر منفی آنها روضه خوانی می کنند .
  این نوع نگاه به سواد رسانه ای باعث نفاق و تنش میان خانواده ها شده است. والدین تا می بینند فرزندشان به سمت کارکرد چت در اینترنت میرود چنان ترسی وجودشان را فرا می گیرد که فکر میکنند سریعا چت کردن کودک شان را معتاد و به ورطه ی نابودی و سیاهی می¬کشاند. همین کافیست که تنش و اضطراب مهمان همیشگی این نوع خانواده ها شود.
  مخالفم با کسانی که به طور مداوم درباره نتایج منفی رسانه ها هشدار می دهند اما هیچ راهکاری جز "محدود کردن استفاده" ارائه نمی دهند. محدودیت استفاده هیچ معنایی ندارد. باید چگونگی استفاده را شرح دهیم. باید کمک کنیم که والدین و کودکان بدون آسیب دیدن، راههای خلاقانه استفاده از این رسانه ها را در راستای رشد شان یاد بگیرند وگرنه محدودیت استفاده به چه درد میخورد. مثلا اگر دیروز یک ساعت در پیج های بی محتوای اینستا و فیس بوک بودیم امروز فقط نیم ساعت به آن پیج های بی محتوا سر بزنیم؟!
  پدر و مادر عزیز!
  اگر کودک 13 ساله شما امروز از امکان چت کردن در اینترنت استفاده می کند نگران نشوید. کودک شما به دوره نوجوانی وارد می شود و ارتباط برقرار کردن در این مرحله جزو لاینفک رشد شخصیتی اوست. او کم کم برای استقلال آماده می شود و کم کم از شما فاصله می گیرد. چت کردن در همین راستا و از نیاز او به شناخت جامعه و ارتباط با آن سرچشمه می گیرد. اگر به سمت این قابلیت در اینترنت می رود پس مراحل رشدی خود را عادی سپری می کند.
  به او کمک کنید بدون آسیب دیدن از این قابلیت در راستای رشدش استفاده کند:
  -درباره خشونت اینترنتی آگاهش کنید. به او بگویید که در دنیای آنلاین همانند دنیای آفلاین آدمهایی وجود دارند که می توانند اطلاعات یا عکس های شخصی تو را بدزدند و از تو اخاذی کنند. آنها ممکن است برای لذت بردن عکس های شخصی تو را نیز در اینترنت پخش کنند.
  - در هر سایتی اطلاعات شخصی اش را وارد نکند و روی هر لینکی کلیک نکند چون ممکن است اطلاعات او را بدزدند یا گرفتار یک ویروس کامپیوتری شود.
  -به کسانی که با آنها چت می کند به سختی اعتماد کند. برای آنها عکس های شخصی نفرستد و اطلاعاتی که پخش شدن آنها در اینترنت ممکن است برای آینده اش دردسر ساز باشد نفرستد.
  -برای همکلاسی ها و دوستانش عکس ها یا اطلاعاتی نفرستد که اگر در اینترنت پخش شوند برای او گران تمام شود. به او هشدار دهید که دوستانش ممکن است در نگهداری عکس ها و اطلاعات احتیاط نکنند و یا چندان امانتدار نباشند.
  - اطلاعاتی که در اینترنت وارد می کند همیشه می ماند. باید مراقب باشد اطلاعاتی را وارد کند که اگر 10 سال دیگر خواست برای شغلی استخدام شود، تصویر منفی ای از او نزد کارفرمایش نسازد.
  -علایق کودکتان را بشناسید. به او بگویید که می تواند در زمینه علایقش با افراد مرتبط در اینترنت آشنا شود و از آنها یاد بگیرد.
  -پیج های زیادی در شبکه های اجتماعی هستند که می تواند در راستای علایق کودک تان باشد، آنها را به او معرفی کنید.
  - درباره تاثیر منفی استفاده طولانی از تکنولوژی های ارتباطی بر روی بدن، او را آگاه کنید. باید خودش یاد بگیرد مدت زمان استفاده از رسانه ها را مدیریت کند.
  -ممکن است کودک شما به چت کردن درباره محتواهایی علاقه مند باشد که شما نمی پسندید. قطعا شما نگران آسیب هایی هستید که ممکن است به او وارد شود. خوب درباره همان آسیب ها با او صحبت کنید. او را در برابر آن ها واکسینه کنید و به او کمک کنید آگاهانه از اینترنت استفاده کند و نه صرفا در راستای غرایزش.
  -استفاده مدیریت شده و هدفمند از اینترنت و شبکه های اجتماعی یک شبه اتفاق نمی افتد. باید صبور باشیم و بیشتر فکر کنیم؛ اینکه چگونه می توانیم از این تکنولوژی ها در راستای رشد خود و فرزندمان استفاده کنیم.

  متاسفانه صحبت در زمینه سواد رسانه ای از سمت کسانی است که مدام از اینترنت، شبکه های اجتماعی، تلویزیون، بازی های کامپیوتری و... بد می گویند و بدون تمرکز بر روش های مثبت استفاده از رسانه ها، به طور پیوسته درباره تاثیر منفی آنها روضه خوانی می کنند .
  این نوع نگاه به سواد رسانه ای باعث نفاق و تنش ... نمایش بیشتر

  21 آبان 1397
  7 14
  14 کاربر پسندیدند
  مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
  27 آبان 1397
  دوست عزیز خوشحالیم که دوستی به وفاداری ، مهربانی و دلسوزی به نام مادر را در کنار خود دارید.
  هدف این شبکه و این گروه و سایر گروه ها آشنایی و آگاهی رسانی در زمینه خطرات فضای مجازی برای همه علی الخصوص کودکان و نوجوانان است .
  متاسفانه بعضی والدین با اعمال فشار و محدودیت چه در ارتباط با دوستان یا در فضای مجازی سعی در کنترل فرزندان خود دارند که گاها نتیجه ای بالعکس را شاهد هستند.افراط و تفریط در هر موضوعی مشکل ایجاد خواهد کرد.
  چه بهتر والدین ما با شناخت و درک ، مهارت روبه رو شدن با خطرات و مشکلات را به فرزندان خود آموزش دهند نه با اعمال فشار و محدودیت زمینه ساز مشکلاتی جدی برای آینده فرزندان خود باشند.
  مجید رنجبر
  28 آبان 1397
  با سلام خدمت همه دوستان .من هنوز بچه هام کوچیک هستن و درگیر یک سری مشکلات که دوستان گفتن نشدم ، اما واقعا از مطالب گروه استفاده میکنم .در این مطلب خیلی ساده و روان به والدین گفتین که چقدر راحت می تونن با فرزندانشان در مورد خطرات صحبت کنن.من واقعا لذت بردم .ممنونم آپای دانشگاه بیرجند
  مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
  28 آبان 1397
  با سپاس از توجه و همراهی شما .
  شما برای نظر دادن باید وارد شوید
 • پرنیان
  سلام.
  من 13 سالمه .گناه من چیه اگه گوشی دستم بگیرم.اگه من دوست دارم که چت کنم قرار نیست به راه خلاف کشیده بشم.بابا مامان من نمیزارن دست به گوشی بزنم .نمیزارن من با دوستام چت کنم.همه دوستای من گوشی دارن.اما برای من گوشی نمی خرن.فقط می گن تو هنوز بچه ای .مجبورم از گوشی مامانم استفاده کنم.که اونم نمی زاره من تلگرام نصب کنم.
  به مامان باباها بگین ما رو درک کنن.چرا به ما اعتماد ندارن.بابام همیشه میگه اون دخترا دیدی از بازی نهنگ آبی خودکشی کردن.
  یا میگه اینترنت خطرناکه.مخصوصا برای دخترا.گناه من چیه که دخترم.اصلا اگه خطرناکه چرا خودشون استفاده میکنن.منم دوست دارم مثل دوستام گوشی داشته باشم .اما همیشه تا حرف گوشی میزنم دعوام می کنن.
  .من حرفام به خانم معلمم گفتم خیلی باهام صحبت کرد.ایشون گفتن بیام حرفام بگم به شما.
  21 آبان 1397
  0 12
  12 کاربر پسندیدند
 • پرنیان
  پرنیان عضو این گروه شد
  21 آبان 1397
 • mohammad
  mohammad عضو این گروه شد
  19 آبان 1397
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
  سوزان شوارتز متخصص یادگیری در موسسه چایلد مایند می گوید: زمانی که کودک زیر 3 سال به اشیاء در دنیای واقعی دست می زند و با آنها بازی می کند، تمام بدن او در حال حرکت در جهت بازی با شی سه بعدی است- بنابراین اطلاعات لمسی و دیداری به مغز او وارد می شود و در این صورت است که کودک به طور کامل در حال تعامل و یادگیری از جهان واقعی است. اما زمانی که کودک زیر سه سال در حال یادگیری کار کردن با موبایل یا بازی با یک اپلیکیشن است کل بدن اش را برای فهم فضایی که در آن قرار دارد به کار نمی برد و رشد نمی دهد (در مقایسه با زمانی که با جهان واقعی در حال تعامل هستند).

  بنابراین والدینی که به دنبال فعالیت های آموزشی برای کودکان زیر سه سال شان هستند باید بدانند که بازی کردن با اسباب بازی مانند لگو به کودکان زیر 3 سال چیزهای بسیار مناسب و بهتری می آموزد تا اپلیکیشن ها و فیلم هایی که برای کودک در این سن طراحی شده است.
  سوزان شوارتز متخصص یادگیری در موسسه چایلد مایند می گوید: زمانی که کودک زیر 3 سال به اشیاء در دنیای واقعی دست می زند و با آنها بازی می کند، تمام بدن او در حال حرکت در جهت بازی با شی سه بعدی است- بنابراین اطلاعات لمسی و دیداری به مغز او وارد می شود و در این صورت است که کودک به طور کامل در حال تعامل و ... نمایش بیشتر
  19 آبان 1397
  0 14
  14 کاربر پسندیدند
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران
  آیا زمانی که کودک شما در حال استفاده از رسانه ها و تکنولوژی های ارتباطی است مدام احساس نگرانی می کنید؟

  مهمترین کمک گوشزد کردن اهمیت تعامل در یادگیری و رشد فکری کودک است. هیچ چیز به اندازه تعامل به ما انسان ها اجازه رشد نمی دهد. کودکان از طریق تعامل با انسان ها یاد می گیرند. زمانی که کودک با یک انسان تعامل دارد فعالیت های مغزی او چندین برابر فعال تر است.

  اگر کودک ساعت ها به تنهایی مشغول سر و کله زدن با موبایل شماست، احساس گناهتان کاملا به جاست. اما زمانیکه با همدیگر با گوشی موبایل سر کله می زنید، از او سوال می پرسید و با هم حرف میزنید کودک شما در حال یادگیری است و نباید نگران باشید.

  این داستان درمورد همه ی رسانه ها صدق می کند. زمانی که شما برای کودک وقت می گذارید و همراه با او تلویزیون تماشا (فعالانه) می کنید به مرور زبان مشترکی هم با کودک خود پیدا می کنید. زبانی که به مرور گسترده تر می شود و شما مفاهیم بیشتری می یابید که با کودک شما مشترک است. این زبان مشترک تنش ها را در ارتباط با کودک تان در حال و آینده کم می کند. پس سعی کنید تا می توانید با کودک خود در زمان استفاده از رسانه ها و تکنولوژی های ارتباطی تعامل داشته باشید.

  آیا زمانی که کودک شما در حال استفاده از رسانه ها و تکنولوژی های ارتباطی است مدام احساس نگرانی می کنید؟

  مهمترین کمک گوشزد کردن اهمیت تعامل در یادگیری و رشد فکری کودک است. هیچ چیز به اندازه تعامل به ما انسان ها اجازه رشد نمی دهد. کودکان از طریق تعامل با انسان ها یاد می گیرند. زمانی که ... نمایش بیشتر

  14 آبان 1397
  2 14
  14 کاربر پسندیدند
  elahe
  19 آبان 1397
  کاش مشغله های زندگی این فرصت میداد که با بچه ها تعامل داشته باشیم .ما فقط برای ساکت کردن بچه گوشی موبایل یا تبلت به دستش میدیم .
  اینا همه زنگ خطر برای ما والدینه .ما باید سطح دانش و آگاهیمون بالا ببریم
  ممنونم از مطالب خوبی که میزارین:ok_hand:
  ریحانه
  19 آبان 1397
  منم با شما موافقم .
  شما برای نظر دادن باید وارد شوید
'':
محو شدن
اسلاید
امتیاز: