‫ 9 موفقیت مشهوری که از دل شکست ها بیرون آمدند! | انجمن

مهدی فتح اله زاده
دستیابی به موفقیت بدون عبور از شکست ها هیچوقت آسان نبوده است. آیا چیزی هست که همیشه رویای آن را داشته باشید، اما هیچ فرصتی به آن اختصاص ندادید؟ چرا که دیگران به شما تاکید می کردند که آن کار یک ایده‌ نامناسب است و هیچ وقت تبدیل به چیزی واقعی نخواهد شد.

آیا تمایل دارید کسب و کار کوچکی را آغاز کنید؟ کتابی بنویسید؟ به یک نوازنده حرفه ای پیانو تبدیل شوید؟ شروع همیشه سخت است بخصوص زمانی که خانواده و دوستانتان با شما مخالف باشند و به شما بگویند که این کار موفقیتی به همراه ندارد. اما این زندگی شماست و این انتخاب شماست، پس با جرات انتخاب کنید. مثال های زیادی از افراد موفقی که با سخت کوشی، تلاش و عبور از شکست به رویاهاشان رسیدند وجود دارد.

توماس ادیسون از مدرسه اخراج شد و توسط مادرش در خانه درس یاد گرفت. چونکه معلمانش بر این باور بودند که وی به حدی کندذهن است که توانایی یادگیری هیچ چیزی را ندارد. و بعدها او با موفقیت تمام اولین اولین لامپ الکتریکی را اختراع کرد. او قبل از پیروزی بارها و بارها شکست خورده بود تا به موفقیت برسد و جمله زیر بیانگر نگرش ادیسون به این مسیر پر پیچ و خم است:

من شکست نخورده ام. فقط 10,000 روش پیدا کرده ام که درست عمل نمی کند.

تا زمانی که این نوع سبک تفکر را در خودتان پرورش دهید، مسیر دستیابی به هدف هایتان هموارتر خواهد شد. شکست ها درس هستند، درسایی که همیشه باید به همان دید با آنها رفتار شود. شکست هایتان را در هر مرحله تجزیه و تحلیل کنید. چرا اشتباه کردید؟ اینبار چه کاری را باید متفاوت تر انجام دهید؟ و به سمت تلاش دوباره حرکت کنید، سعی کنید و دست از تلاش برندارید. این کار را تکرار کنید تا در نهایت به موفقیت برسید.

والت دیزنی به دلیل عدم تخیل از روزنامه ای که در ان کار می کرد اخراج شد و 300 بار قبل از اینکه موفق شود بودجه ساخت دیزنی لند را بدست آورد جواب رد شنید. با این حال امروزه کسی نیست که اسم میکی،گوفی و دیزنی‌لند را نشنیده باشد.

همین امروز به سمت رویاهای خود حرکت کنید، حرف های اطرافیان را نادیده بگیرید و خود را با افرادی احاطه کنید که به شما ایمان دارند.

در ادامه ما این اینفوگرافیک را برای انگیزه شما در پلازامگ آماده کرده ایم.

موفقیت و شکست

منبع: پلازامگ