‫ فرزندم فیلم پورن دیده ...چکار کنم؟؟ | انجمن

مرکز تخصصی آپا دانشگاه بیرجند مشاوران

از آنجائیکه صنعت رسانه‌ای امروزه بیش از هر زمانی از جاذبه‌های #‫جنسی بعنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کند طبیعیست که والدین در مورد این مسئله نگران باشند.

تمام کودکان قوه جنسی دارند به این معنا که هم میل جنسی و هم تفکرات جنسی دارند. طبیعتا یک کودک ۶ ساله در حین تفکرات جنسی به رابطه کامل زناشویی نمی‌اندیشد و یک نوجوان ۱۳ ساله به تمام ظرایف موجود در برانگیختگی و ارضا در طول رابطه زناشویی آگاه نیست اما اساسا هر انسانی یک موجود جنسی است. اینکه والدین چگونه با عواطف جنسی کودکانشان تعامل کنند، نگرش، عواطف و عملکردهای جنسی‌ کودکان را شکل خواهد داد و بالطبع بر تماشای فیلم مستهجن توسط کودکان نیز تاثیر خواهد گذاشت.

اما اگر نگرانید کودکتان با تماشای #‫فیلم #‫مستهجن دچار سردرگمی شود مثلا با خود بگوید؛ آیا سکس که می‌گویند همین است؟ یا هزاران مسئله ای که برایش در این زمینه سوال شود.پاسخ دادن به سوالات اینچنین کودکان بسیار مهم است.

اما در پاسخ به این سوال که “فرزندم فیلم #‫پورن دیده ... باید چه کنم؟” باید بگویم؛ در مورد آن حرف بزنید. هر مسئله جنسی که فکر می‌کنید برایش سوال است را صادقانه پاسخ دهید. بله می‌دانم کودکتان از خجالت سرخ می‌شود و هنگامی که دارید بصورت بی‌پرده مسائل را برایش شرح می‌دهید، خودتان هم از شرم به خود می‌پیچید. این کار آسان نیست، ولی باید اینکار را بکنید؛ این وظیفه والدین است، که در مورد موضوعات مختلف به فرزندشان آگاهی بدهند، حتی اگر کار راحتی نباشد.

کودکان همانطور که نیاز به آموزش ریاضی دارند، نیاز به #‫آموزش جنسی هم دارند. آنها باید بدانند که فیلم مستهجن نوعی نقش بازی کردن است نه واقعیت. آنها باید بدانند همانطور که هری پاتر واقعی نیست، بازیگران و صحنه های فیلم مستهجن هم فاصله زیادی با واقعیت دارند.

در نهایت بسیاری از کودکان بدلیل #‫کنجکاوی به تماشای فیلم‌های مستهجن می‌پردازند و متاسفانه گاهی باورهای خود را بر همان اساس بنا می‌کنند لذا والدین باید در مورد #‫مسائل جنسی بسیار بی‌پرده با کودکان خود گفتگو کنند و کنجکاوی آنها را برطرف کنند.

ویرایش شده توسط طهماسبی (29 مرداد 1397)