‫ اگه یک نفر در فضای مجازی از اطلاعاتمون سوء استفاده کرد یا عکسمون رو به اسم خودش جایی گذاشت می شه ازش شکایت کرد؟ | انجمن

Admin راهبران
Admin 3 اردیبهشت 1397

بله، به استناد ماده 16 قانون جرایم رایانه ای هركس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف كند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر كند، به نحوی كه عرفاً موجب هتک حیثیت او شود مجرم است. در این موارد باید به دادسرای جرایم رایانه ای در تهران و یا دادسراهای ویژه در شهرستان ها مراجعه کنید و اعلام شکایت کنید.علی محمد رجبی (کارشناس امنیت فضای مجازی)