‫ نرم‌افزارهای فیلترینگ خانگی برای مراقبت از فرزندان در فضای مجازی

فضای مجازی علیرغم تمام مزایایش، چالش‌هایی را نیز برای کودکان ونوجوانان ایجاد کرده است. حفاظت از فرزندان در فضای مجازی به دغدغه بسیاری از والدین تبدیل شده است. گرچه در عصر حاضر نمی‌توان فرزندان را از استفاده از اینترنت منع کرد اما از لحاظ موارد حفاظتی مانند استفاده از نرم‌افزارهای فیلترینگ خانگی برای محدود کردن دسترسی آنها به سایت‌های نامناسب و هم چنین آگاهی از میزان و نوع استفاده آنها از اینترنت می‌تواند تا اندازه ای این نگرانی را کاهش دهد. در ادامه چند نمونه از نرم‌افزارهای فیلترینگ خانگی را معرفی می‌کنیم:

کیدلاگر (kidlogger):

این نرم افزار فعالیت‌های فرزندان روی موبایل یا کامپیوتر را ثبت و یادداشت می‌کند. کیدلاگر بیش از آنکه یک نرم‌افزار کنترل‌کننده برای فرزندان باشد یک لاگر یا ثبت کننده است و فقط به شما در مورد فعالیت‌های آنلاین او گزارشاتی می‌دهد تا بدانید او چه می‌کند و به موقع راهنمای او باشید. این نرم‌افزار چند پلتفرم را پشتیبانی می‌کند و بر روی کامپیوتر و موبایل و تبلت با سیستم عامل‌های مختلف قابل نصب است.

آی نت (I net):

نرم افزار دیگر " I net " می‌­باشد که امکانات کنترل فرزندان از راه دور را داراست. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان از تمامی فعالیت‌های فرزندان در هنگام استفاده از رایانه و اینترنت مطلع شد و حتی میزان دسترسی را برای فرزندان مشخص کرد و این دسترسی‌ها را محدود نمود.

چایلد کنترل (Child Control):

نرم افزار "Salfeld Child Control" راهکار‌های مناسبی برای کنترل والدین بر روش استفاده کودکان از کامپیو‌تر ارائه می‌دهد.توسط این نرم افزار می‌توانید محدودیت‌های مورد نظر خود را ایجاد کنید تا با خیال راحت اجازه استفاده کودکان از کامپیو‌تر را بدهید.

این نرم افزار می‌تواند دسترسی به فولدر‌ها، فایل‌ها، نرم افزار‌ها، بازی‌ها، ورا محدود کند. یا فقط در ساعت‌های خاصی اجازه کار با کامپیو‌تر را بدهد. همچنین توسط این نرم‌افزار می‌توانید دسترسی به اینترنت را محدود کنید یا بعضی از سایت‌ها را فیلتر کنید. و یا فقط اجاره دسترسی به چند سایت خاص را بدهید.

محافظ خانواده NQ Family Guardian)):

توسط نرم‌افزار " NQ Family Guardian " فرزندان می‌توانند موقعیت ورودشان را در مکان‌های مختلف اعم از مدرسه، کلاس، باشگاه ورزشی وبه اطلاع پدر و مادرشان برسانند و اگر هم خطری آنها را تهدید بکند توسط دکمه‌ی Panic والدینشان را مطلع کنند.

" NQ Family Guardian " علاوه بر اعلام موقعیت مکانی، گزارش فعالیت‌های الکترونیکی اعم از دانلود‌ها، ایمیل‌ها و پیغام‌ها را نیز به اطلاع پدر و مادر می‌رساند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0