‫ آسیب‌های جسمی

اگر برای استفاده از رایانه دقت لازم را نداشته باشید، برای استفاده زیاد می توانید به اندامها و یا درست تر بگویم اعضای بدنتان آسیب برسانید.

آسیب های جسمی

یک دانش آموز موفق کسی است که بتواند از تمامی وسایل در اختیارش درست استفاده کند. مانند استفاده از دفتر، کتاب ، مداد که برای رفتن به مدرسه و یادگیری درس ها به ما کمک می کند. وسایلی مانند ماشین برای استفاده ما ساخته شده اند تا ما بتوانیم با کمک آنها زودتر به مدرسه و یا مکانهای دیگر برسیم.

تصور کنید می خواهید برای درست کردن یک روزنامه دیواری و یا انجام یک تحقیق که در کلاس درس گفته شده است تحقیق کنید موارد مورد نیاز شما چیست؟ حتما می گوید برای درست کردن یک روزنامه دیواری به مداد، مقوا، مدادرنگی و ... احتیاج دارید. درست گفتید. البته فراموش نکنید که لازم است عکس ها و مطالبی که لازم دارید را هم تهیه کنید. برای آنها فکری کرده اید؟
برای اینکه مطالب و یا عکس های خوبی در اختیار داشته باشید لازم است یا از کتاب های خودتان و یا دوستانتان و یا کتاب های کتابخانه مدرسه استفاده کنید.

من یک پیشنهاد بهتر برای شما دارم. دنیای بزرگی را به شما معرفی می کنم که سرشار از کتابهای علمی ، آموزنده و مطالب خواندنی است. بله درست گفتید "اینترنت" فقط کافی است که سایتهای خوب و مفید در اینترنت را بشناسید و یک رایانه و اینترنت در اختیار داشته باشید تا بتوانید به راحتی به این مطالب و تصاویر دست یابید.

اینترنت و اختراع رایانه هم مانند اختراع ماشین برای کمک در فعالیت های روزانه بسیار ارزشمند است ولی این نکته را فراموش نکنید که اگر کسی بدون داشتن مهارت رانندگی از ماشین و یا هر نوع وسیله نقلیه دیگر استفاده کند می تواند به خود و دیگران آسیب برساند. اینترنت و رایانه هم اگر وسیله ای باشد که با آن به دیگران آسیب برسد و یا موجب اذیت و آزار دیگران باشد دیگر وسیله ارزشمندی نخواهد بود و یک وسیله غیر مفید است.

همانطور که خوبی های اینترنت و رایانه را برای یک تحقیق کلاسی بیان کردم می خواهم معایب آن را هم برای شما بازگو کنم.

وقتی که شما از رایانه استفاده می کنید چشمها، دستها، مغز وتمامی اعضای بدن شما فعالیت می کنند. چشمانتان برای دیدن، دستهایتان برای نوشتن، مغز شما برای فکر کردن و هر کدام از اعضای بدن در این فعالیت کاری را انجام می دهند.

اگر برای استفاده از رایانه دقت لازم را نداشته باشید، برای استفاده زیاد می توانید به اندامها و یا درست تر بگویم اعضای بدنتان آسیب برسانید. مثلا بعد از مدتی چشمتان درد بگیرد، دستهایتان خسته شده و درد بگیرد، خسته بشوید، دوست داشته باشید بیشتر بخوابید ، زمان رسیدگی به درسهایتان را نداشته باشید، چاق شوید، احساس خستگی و بی حوصلگی کنید. با دوستانتان با مهربانی و محبت صحبت نکنید، در خانه به پدر و مادرتان کمک نکنید و از همه مهمتر دیگر دوستی نداشته باشید و تنها بمانید، دیگر دوست نداشته باشید روزنامه دیواری و یا کارهای کلاسی خود را در مدرسه و خانه انجام دهید و در انجام تکالیف خود و درسها ضعیف شوید.

اگر بطور درست و صحیح بر روی صندلی و پشت رایانه ننشینید به ستون فقرات خود آسیب می رسانید، زیاد نشستن در پشت رایانه و استفاده از اینترنت می تواند شما را خسته و کسل کند طوری که بعد از استفاده از رایانه یا تلفن همراه هوشمند دیگر فرصتی برای کارهای دیگر خود هم نداشته باشید.

زیاده روی در هر کاری می تواند برای شما مضر باشد و سلامتی شما را به خطر بیاندازد زیاده روی در استفاده از اینترنت و رایانه هم سلامت شما را تهدید می کند و کار درستی نیست.

دوست خوبم، همه چیزهایی که در بالا برای شما گفتم بسیار مهم بوده و دقت کنید همانطور که استفاده از همه وسایل مانند استفاده از دفتر، مداد، کتاب و یا حتی ماشین که توسط پدر و مادر ما استفاده می شود باید بصورت درست و با آموزش و به اندازه کافی استفاده شود، استفاده از رایانه و اینترنت هم باید با آموزش های لازم و به اندازه کافی انجام شود. تا هم بتوانید از استفاده از رایانه، تلفن همراه و اینترنت لذت ببرید و خوشحال باشید و هم به بدن خودتان آسیب نرسانید.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

توسط Admin
ایجاد شده در 3 اردیبهشت 1397

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0

بایگانی